Poradna

Potřebujete-li poradit s něčím, co souvisí s pohanstvím a magií, něco probrat nebo prodiskutovat, jsem tu pro vás. Nemám ani zdaleka odpověď na všechny otázky a ne každá moje odpověď bude přesná, podrobná (a může se stát, že ani nebude fakticky správná, ale tam, kde se pouštím na půdu spekulací, se k tomu obvykle přiznávám...)

O tématech souvisejících s magií a pohanství a o dění v České republice se zajímám a rád si vyslechnu jakékoliv novinky a zprávy. V poslední době komunikace, dříve tolik živá, s dotazy, dotýkající se okruhů, o kterých píšu na tomto webu, poněkud utichla. V první chvíli to bylo úlevou - před tím mi chodilo neuvěřitelné množství braku, někdy až desítka bezcenných, útočných či nepřátelských mailů denně. Pak se mi po debatách, diskuzích, výměnách názorů, vzájemném obohacování se doporučením odkazů na aktuální dění a podobně se stále novými lidmi začalo poněkud stýskat. Takže, budete-li mít náladu napsat, nestyďte se, neupejpejte se a hlavně: neomlouvejte se. Nepříjemně „reprezentativní “ část F.A.Q. musí působit dojmy, že mě maily obtěžují a štvou. To je pravda jen u opakujících se, bezobsažných, nemasných neslaných dopisů a hatemailů (nenávistných útoků). Živou, pestrou případně i lehce záludnou nebo intelektuálně vyzývající komunikaci mám naopak velice rád.

I když ještě pořád nemám stálé povolání, hluboko uvnitř cítím, že jsem učitel. Některé věci mám dokonce zřejmě větší talent úspěšně šířit a učit, než sám provádět. A učím s nadšením a ochotou i zcela obyčejné věci jako jazyky a počítače, a přestože v ničem nejsem skutečný expert a konkrétně v magii vlastně nic víc než sotva mírně pokročilý, žáci a posluchači jakoby moje nadšení z příležitosti někomu něco předat cítili, a o obyvkle mě mají rádi.

Takže i pokud budete chtít s něčím konkrétním poradit, trošku nasměrovat, vysvětlit určitý pojem, případně fenomén podrobněji, než jak je tomu zde na stránkách, neváhejte - a piště. Budu se těšit.

Eurik