Často kladené otázky

Převzato, zkráceno a upraveno z verze 2005. (Ony se ty dotazy, zejména ten protivný druh, kupodivu stále zas až tak moc neliší.)

Poměrně pravidlně mi chodí maily s úplně zbytečnými dotazy. Odpovědi na ně jsou většinou přímo na stránkách a mě vysiluje (a, přiznám se, taky už i unavuje) na ně pořád dokola odpovídat. Takže než mi napíšete, podívejte se, jestli na stránkách už na váš dotaz náhodou není odpověď a taky si přečtěte následující dotazy – a odpovědi. Možná vás překvapí, kolik lidí je schopno položit tu samou otázku (a asi už potom tolik nepřekvapí, že nemám sílu jim všem individuálně posílat mnohastránkové e-maily s podrobnou odpovědí).

Jak se stát čarodějem, čarodějkou, mágem (...) ?

Uč se, čti, mysli... a pak prostě jednoho dne začni čarovat. Tyhle stránky nemusí být úplně špatným začátkem a pak je tu spousta odkazů na jiné weby a také kvanta doporučené kvalitní literatury. Zejména anglicky mluvící to mají co do dalších podkladů pro studium velmi jednoduché.

Pošleš mi /„nějaká“ kouzla / kouzlo na (ex) lásku / proti kámošce?

Ne. Mám na práci lepší věci než tvořit a vymýšlet instatní kouzla pro lidi, kteří se neobtěžují toho přečíst ani tolik, aby si dali jednoduché zaklínadlo do kupy sami nebo jej našli ve kterémkoliv z doporučených zdrojů.

Napiš mi toho víc o sobě.

Co konkrétně chceš vědět?

Jsem upír / víla / vlkodlak / superextramega černej mág / bůh / polobůh / jiná mytická bytost (elf, skřítek…) /osoba nebo bytost z filmu nebo seriálu v TV / student nebelvírské koleje v Bradavicích… Co mám dělat?

Navštívit dobrého psychologa/psychiatra. Pokud ti nepomůže profesionál, tak ti rozhodně nemůžu pomoct ani já – pouhý laik.

Tímto se omlouvám těm několika málo výjimkám, kteří se vědomě a z jiných než „to-čumíš-co“ důvodů za např. upíry považují, vědí co tím myslí a nespojují to se svou image a svým egem a egoismem. Sám znám několik duševních upírů a vzhledem k tomu, jak snadno dokážu manipulovat s energiemi i bez vědomí či souhlasu druhé osoby jsem zřejmě sám „latentním“ psychickým upírem, který má ovšem své schopnosti pod kontrolou a nepůsobí jako pijavice.

Musím vážně číst tolik knih, abych se stal čarodějem?

Stát se čarodějem můžeš samozřejmě i bez toho. Doktorát ale taky můžeš udělat, aniž bys předtím odmaturoval, ale co si budeme povídat, budeš sám mezi tisíci, a nebudeš to mít lehké - musíš mít výjimečný super talent a taky štěstí. I tak to nebude to pravé ořechové. Spousta informací a zážitků ze střední školy a nebo gymnázia ti prostě budou do života chybět. A přijdeš o zážitky ze školy (výletů, zimních i letních „sportovních“ kurzů a třídních párty). Jenom si zkazíš dětství. A tak je to i s magií. Knihy jsou nejlepším, nejrozsáhlejším a obecně jedním z nejlépe dostupných zdrojů informací. Když začneš něco zkoušet bez základů, ty základy ti přesto pořád budou chybět. Knihy navíc bývají hodnotnější a trvalejší než webové stránky, přestože, že dnes už může knihu vydat kdokoliv, kdo jí dokáže napsat, stejně jako je tomu se stránkami.

Můžeš samozřejmě jít spíše cestou intuice a učením se ze života a od přátel, riziko, že se na takové cestě opakovaně zasekneš, zabloudíš v kruhu a nebo vyplýtváš spoustu energie a času na obejování Ameriky je ovšem značná.

Musí mág cvičit svou mysl?

Musí závodník trénovat?

Tvé stránky jsou hloupé / ošklivé / nekonzistentní

Teď zrovna jsou nejlepší, jaké jsem dokázal vytvořit. Pokud se ti nelíbí, nemusíš je číst. Případný dojem určité rozpolocenosti či nekonzistence je zcela správný; zatímco ve víře se posunuji čím dál více k rekonstrukcionalistickému pohanství (druidismu) a polyteismu oproti původnímu dualismu a eklektické Wicce, v magii naopak směrem k „vysoké magii“ (démonologii) a k moderně (chaosmagie) oproti původní pololidové magické praxi.

Zafungovalo ti někdy kouzlo? Kdy? Jak se to projevilo?

Najdi (třeba pomocí Googlu) a přečti si povídku Paracelsova růže

Aktualizuješ někdy svoje stránky? Jsi k zastižení?

Poslední, a to zcela zásadní, aktualizace proběhla v říjnu 2007 a na stránkách hodlám nadále pracovat s o poznání větší intenzitou než tomu bylo doposud, byť po dokončení této verze asi budu potřebovat tvůrčí volno, nebyla to až taková legrace.

Eurik